عطریانفر: نگفتم سابقه فرقانيزم دارد

[ad_1]

محمد عطريانفر درباره نحوه انعكاس نادرست سخنانش در يك جلسه نقدوبررسي درباره فرقان توضيحي براي روزنامه «شرق» ارسال كرد.

 

در اين توضيح آمده است: «هفته گذشته نشستي درباره فرقانيزم و خشونت و داعش در تالار فردوسي خيابان ايرانشهر از سوي يكي از انجمن‌هاي فرهنگي‌پژوهشي برگزار شد. در اين نشست بنده با اتفاق اياقي مرديخواه و يكي، دو نفر ديگر موضوع فرقان را به عنوان يك ناهنجاري و رفتار تروريستي كه اول انقلاب بروز پيدا كرد، تحليل و بررسي كرديم. من در فرازي از جمع‌بندي‌ها به اين نكته اشاره كردم که يكي از پروژه‌هايي كه مقامات قضائي امنيتي اطلاعاتي به خوبي و با كمترين هزينه و بيشترين دستاورد، توانستند به نفع جمهوري اسلامي به سرانجام برسانند، برخورد با پديده ناهنجار تروريسمي بود كه نام فرقان به خود گرفته بود.

 

در آن جلسه گفتم نهادهاي قضائي و اطلاعاتي امنيتي موفق شدند بخش بزرگي از جوانان متديني را كه به‌صورت غلط تحت‌ تأثير اكبر گودرزي قرار گرفته بودند، نجات دهند. گفتم خوشبختانه تعداد زيادي از آنها كه دستشان به خون آلوده نبود، بعد گذراندن دوران زندان به جامعه بازگشتند. در مقام تبيين و اطلاع‌رساني اشاره كردم كه حتي تعدادي از اين چهره‌ها توبه نصوح كردند و تعدادي هم حتي در جبهه‌هاي جنگ شركت كردند و شهيد شدند و اشاره كردم كه از جمله يكي از اين افراد حتي در دستگاه قضائي هم خدمت مي‌كرد.

 

استدلال كردم كه نحوه برخورد درست نظام قضائي اطلاعاتي ما باعث شد با اين نيروها واقع‌بينانه برخورد شود و در اصل آنها را احيا كرد. متأسفانه برخي از اين شبكه‌هاي تلگرامي و مجازي از قول من جمله‌اي نقل كردند مبني بر اينكه محمد عطريانفر گفته است هم‌اكنون يكي از مقامات ارشد قضائي سابقه حضور و همكاري با فرقان را داشته است، درحالي‌كه اين گفته هيچ نسبتي با عرايض من نداشت و به‌شدت تكذيب مي‌شود.

 

اگر كسي علاقه‌مند به پيگیري بحث من است مي‌تواند با مسئولان انجمن تماس بگيرد و اصل گفت‌وگوي آن جلسه را در اختيار بگيرد. لازم بود از باب جلوگيري از تسري يك حرف غلط و يك نسبت ناروا توضيحاتي داده باشم».

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *