رولزرویس را هم برق گرفت!

[ad_1]

تورستن مولر-اتواز، مدیر رولزرویس اخیرا نکات جالبی درباره برنامه‌های آتی این خودروساز را افشا کرده است.

رولزرویس را هم برق گرفت!

تیتر 20 – رولزرویس علاقه‌ای به پیشرانه هیبریدی ندارد و می‌خواهد مستقیما به سراغ خودروهای تمام‌الکتریک برود. مدیر این شرکت گفته است که پیشرانه‌های الکتریکی، آینده صنعت خودروسازی هستند.

 البته این موضوع دلیل نمی‌شود که رولزرویس الکتریکی به اندازه بقیه محصولات این شرکت جذاب و لوکس و مهم‌تر از همه، قدرتمند نباشد. به همین خاطر است که مهندسین و طراحان این شرکت تا به بهترین نسخه از تکنولوژی الکتریکی نرسیدند، شاهد عرضه رولزرویس الکتریکی نخواهیم بود.

مولر-اتواز در حاشیه جشنواره گودوود گفت: راه‌حل ما برای حرکت رو به جلو، پیشرانه‌های تمام‌الکتریکی است و راه میانبری مانند هیبریدی‌ها برای ما وجود ندارد. اشتباه نکنید، پیشرانه‌های الکتریکی آینده خودرو هستند و زمانی خواهد رسید که موتورهای بنزینی دیگر نقشی در خودروسازی ندارند. البته که تا به وقوع پیوستن این اتفاق زمان زیادی مانده است اما مطمئن باشید که بالاخری روزی به آن خواهیم رسید.

با وجود صحبت‌های آقای مدیر، این تصمیم با واکنش انتقادآمیز طرفداران رولزرویس و هم‌چنین متخصصین صنعت روبرو شد و عده بسیاری معتقدند که رولزرویس توان کافی برای عرضه یک محصول الکتریکی رقابتی را ندارد و صرفا می‌خواهد از رقبای خود که ادعای دوستدار محیط‌زیست بودن و پیشرانه پاک را دارند، عقب نیفتد. ظاهرا فناوری خودران هم فعلا از اولویت‌های رولزرویس نیست اما ممکن است در آینده، یک رولزرویس مجهز به این فناوری را ببینیم./خودرونویس

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *