برای جباروف جایگزین داریم / آقایی آسیب خاصی ندیده است

[ad_1]

سرمربی سپاهان در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران به تشریح وضعیت تیمش پرداخت.

تیتر 20 – زلاتکو کرانچار  در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص آخرین شرایط سپاهان و مسائل پیرامون تیم صحبت کرده است.

*به سپاهان آمدم تا تیم را دوباره مدعی کنم

در کل شرایط تیم در نقل و انتقالات خوب است و روز به روز هم بهتر می‌شویم. علاوه بر پنج بازیکنی که از لیگ برتر به خدمت گرفتیم، تلاش داریم تا دو بازیکن خارجی دیگر هم به سپاهان اضافه کنیم و اگر موفق شویم این کار را در چند روز آینده عملی کنیم وارد رقابتی شانه به شانه با سایر رقیبان خود در لیگ برتر خواهیم شد. قطعاً من به سپاهان آمده‌ام تا این تیم را به روزهای رویایی و خوب خود در چند فصل گذشته برگردانم.

*کایرو جانشین خلیل زاده است

کایرو رودریگوئز با بازی‌هایی که در لیگ‌های انگلستان، پرتغال و آذربایجان انجام داده است تجربه غنی از فوتبل اروپا دارد و امیدوارم این بازیکن در کنار عزت الله پوقاز، حسن جعفری و سعید آقایی به یکی از ستون‌های اصلی خط دفاعی سپاهان تبدیل شود. امیدوارم هم هواداران و هم رسانه‌ها به این نتیجه برسند که وی جانشین خوبی برای شجاع خلیل‌زاده است که متأسفانه وی را در فصل آینده در اختیار نداریم.

*هجومی تر از فصل گذشته بازی می کنیم

تا جایی که به فلسفه بازی رو به جلوی ما مربوط می‌شود، نه تنها بازگشتی به عقب نخواهیم داشت بلکه تلاش می‌کنیم تا با انجام اصلاحاتی، بازی رو به جلو و هجومی را به نمایش بگذاریم. البته همانطور که به حمله رو می‌آوریم باید به فکر دفاع هم باشیم.

*دو بازیکن بین المللی دیگر جذب می کنیم

با به خدمت گرفتن ساسان انصاری که هم ملی‌پوش و هم دومین گلزن برتر فصل گذشته لیگ برتر است، همچنین سعید آقایی و عزت‌الله پورقاز ملی‌پوش و بازیکن برزیلی به قدرت هجومی تیم افزوده ایم و با جذب دو بازیکن بین‌المللی دیگر، باز هم تیم را هجومی‌تر کنیم و نتایج مورد نظر خود را کسب کنیم.

*آقایی آسیب خاصی ندیده است

خود ما در مورد مصدومیت سعید آقایی دلهره داشتیم ولی مصدومیت او آنطور که فکر می‌کردیم نبود. تا جایی که اطلاع دارم این ضربه تنها از بیرون زانو به پای او وارد شده و آسیب جدی و خاصی ندیده است. امیدوارم ظرف دو روز آینده نتیجه نهایی معاینه و تشخیص او را دریافت کنیم و در اولین فرصت این بازیکن را برای فصل بعد آماده کنیم.

*هنوز در گلزنی مشکل داریم

در کل از بازیکنان جذب شده و بازیکنانی که از فصل قبل در تیم باقی ماندند راضی هستم و این بازیکنان خواسته‌های من را به خوبی انجام داده‌اند اما هنوز در گلزنی مشکل داریم و در این بخش ضعف داریم و امیدوارم با جذب آن دو بازیکن بین‌المللی بتوانیم در این زمینه یک پله دیگر رشد کنیم. البته چند هفته دیگر زمان نیاز داریم تا تیم شاکله اصلی خود را پیدا کند.

*یک بازیکن برای جایگزنی جپاروف در نظر داریم

متوجه نقص تیم در میانه میدان هستیم و از زمان رفتن جپاروف، در فکر بازیکن جایگزین او بودیم. امیدوارم بتوانیم این بازیکن را به همراه یک مهاجم نوک دیگر در دو تا سه روز آینده به تیم اضافه کنیم و بتوانیم آنها را در تیم جا بیندازیم و ضعف گلزنی خود را به سرعت برطرف کنیم.

وی در مورد محرومیت ساسان انصاری در هفته‌های نخست لیگ برتر افزود: غیبت انصاری در دو هفته نخست، برای ما مشکلاتی ایجاد خواهد کرد ولی ما فراموش نکنیم که بازیکنان خوبی مثل جلال‌الدین علیمحمدی، رضا میرزایی و مهرداد محمدی را در اختیار داریم که می‌توانند جای خالی او را پر کنند. البته غیبت انصاری قابل لمس خواهد بود و برای همین تلاش داریم یک بازیکن شش‌دانگ و گلزن خارجی را به خدمت بگیریم تا این خلأ را تا حد ممکن جبران و در صورت غیبت یک بازیکن، مهاجم دیگری را جایگزین او کنیم.

*حسن‌زاده را تا دی ماه در اختیار نداریم

حسن‌زاده با توجه به پارگی رباط صلیبی و عمل جراحی سنگینی که سه هفته پیش انجام داد، به زمان طولانی‌تری برای درمان نیاز دارد و او را حداقل تا دی ماه در اختیار نخواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم بازیکن جایگزین او را جذب کنیم. البته بازیکنان دیگری نیز داریم که می‌توانند در کنار ساسان انصاری و یک بازیکن خارجی خط حمله سپاهان را پشتیبانی کنند.

*هنوز یک سهمیه لیگ برتری داریم

جای خوشبختی دارد که هنوز از تمام سهمیه‌های خوداستفاده نکرده‌ایم و یک جای خالی داریم و می‌توانیم این جای خالی را در صورت لزوم از لیگ داخلی تأمین کنیم. البته اگر آن بازیکن بین‌المللی که مدنظر داریم را جذب کنیم، این جای خالی را برای روز مبادا حفظ خواهیم کرد تا دستمان برای جبران باز باشد.

*با مروان مذاکره کرده ایم

مذاکره با مروان حسین حقیقت دارد. مدیرعامل ما با نماینده این بازیکن مذاکره کرده است، اما باید اشاره کنم که کار فقط در حد مذاکره بوده است. لیگ عراق هنوز تمام نشده و تا هفته دوم لیگ ایران ادامه خواهد داشت. این شرایط فقط برای مروان حسین نیست و گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که باید ببینیم تا چه حد می‌توانیم جلو برویم. در واقع باید ببینیم چه بازیکنانی را می‌توانیم جذب کنیم و بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم.

*امیدوارم شیوه بازی‌مان را به حریفان دیکته کنیم

در ادامه نشست خبری سرمربی تیم سپاهان که با حضور هواداران برگزار می‌شد، یکی از هواداران سؤالی مبنی بر اینکه «نحوه بازی سپاهان در لیگ هفدهم بازی روی زمین خواهد بود و یا روی آوردن به توپ‌های بلند؟»، تصریح کرد: منظور شما را درست متوجه نشدم. شیوه‌ بازی که من در نظر دارم و در تمرینات هم تمام توانم را روی آن متمرکز کردم بازی روی زمین و پاسکاری از خط دفاعی است. احتمال دارد در یک بازی تیم حریف روی شما فشار بیاورد و اجازه پاسکاری به شما ندهد، در این زمان بازیکن هم مجبور است به توپ‌های بلند روی آورد. نمی‌شود برای این موضوع یک نمای کلی در نظر داشته باشیم. در بازی‌های تدارکاتی که برگزار کردیم بازیکنان من شیوه بازی خودشان را پذیرفتند. امیدوارم در آینده شیوه بازی خودمان را به حریف‌مان دیکته کنیم.

*نتایج بازی های دوستانه ملاک نیست

در بازی های دوستانه دلیل فشاری که پیش از فصل روی بازیکنان می‌آوریم، آنها نمی‌توانند بهترین عملکردشان را در بازی‌های پیش از فصل به نمایش بگذارند. این فشارها برای بالا بردن توان بازیکنان است. نتایج بازی‌های دوستانه‌ای که پیش از فصل انجام می‌دهیم اصلاً ملاک نیست و امیدوارم از این به بعد بازیکنانم همه شرایط موجود را داشته باشند.

*مهم تر از نتایج ما، حضور هواداران است

در دو سالی که اینجا بودم دیدم که هواداران سپاهان چقدر تیمشان را دوست دارند و از آن حمایت می‌کنند. مهم‌تر از نتایجی که ما می‌گیریم حضور هواداران به‌عنوان یار دوازدهم است، اینکه آنها صبورانه به ورزشگاه بیایند، از تیم‌شان حمایت کنند و ثابت کنند که یار دوازدهم سپاهان هستند.

شریفی باید به سپاهان برگردد

تا جایی که من می‌دانم، شریفی تحت قرارداد باشگاه سپاهان است و فقط برای گذراندن خدمت سربازی‌اش به تراکتورسازی رفته. او باید پس از اتمام سربازی‌اش و طی شدن روند اداری به تیم ما ملحق شود، چون ما حساب ویژه‌ای روی این مهاجم باز کرده‌ایم. شریفی باید به خط حمله ما تزریق شود./ایلنا

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *